Poutní místa

Studentský Velehrad bude online. Vysokoškoláci se setkají jen tam, kde studují

15. celostátního setkání vysokoškoláků na Velehradě se kvůli pandemii koronaviru přesunulo z květnového termínu na konec září. Na poutní místo byli zváni studenti ze všech koutů České republiky. Někteří chtěli na Velehrad doputovat pěšky z Otrokovic. Pořadatelé však kvůli druhé vlně nákazy nemoci Covid-19 museli opět zatáhnout za záchrannou brzdu.

Studenti se setkají v pěti městech, kde působí VKH

Naplánovaná akce se však už podruhé rušit ani přesouvat nebude. Mladí se setkají prostřednictvím živých přenosů online a tváří v tvář jen v menších skupinkách. O osobní setkání se sdílením a workshopy se postarají regionální buňky Vysokoškolského katolického hnutí v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové a ve Zlíně.

Na YouTube kanále se přímo z Velehradu budou ve dnech 25.-28. září streamovat bohoslužby, přednášky, chvály a také dobročinný koncert pro hnutí Mary’s Meals. Přesný harmonogram bude upřesněn a zveřejněn na sociálních sítíchwebu akce.

Něco navíc pro Boha, druhé, svět i sebe sama

Mottem letošního setkání je slogan „Něco navíc“, který podle pořadatelů nemá znamenat hned velká gesta. „Často to může být úsměv, drobná pomoc, rozhovor. Každý z nás ví, kde má své rezervy. Jestli je to ochrana životního prostředí, větší občanská angažovanost nebo lepší organizace času a důraz na vlastní odpočinek…?“

Neméně důležité v životě je také přijímat. Každý z nás dostal Něco navíc. Jsou to jedinečné dary – předpoklady, schopnosti a touhy. Objevit je, a co nejlépe využít, je však na každém z nás! Uvádí web setkání, kde najdete také videa o hledání vztahu k Bohu, druhým lidem, celému světu a sám k sobě. Videa najdete zde.

Slogan „Něco navíc“ se objevuje také na propagačních předmětech, které byly pro letošní setkání připraveny. Trička, plechové hrníčky, ale také ponožky budou k dostání na setkáních v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové a ve Zlíně.  

Co se na bude YouTube kanále a Facebooku velehradského setkání vysílat online?

Online vysílání na YouTube a Facebooku:

Pátek 25. 9. 2020

19:00 mše svatá, celebruje: biskup Josef Nuzík a doprovází: Schola OP

Sobota 26. 9. 2020

10:00 – 11:30 nabídka přednášek

13:30 – 15:00 nabídka přednášek

15:30 mše svatá P. Petr Vrbacký, doprovází: schola Sněženka

20:00 Chvály EL worship v bazilice

Neděle 27. 9. 2020

10:00 – 11:30 přednášky

16:00 mše svatá, celebruje: P. Vojtěch Kodeta doprovází: Studentská jezuitská schola Brno

20:00 – 21:30 Benefiční KONCERT pro Mary’s meals

hlavním vystupujícím bude písničkář POKÁČ 

20:00 – 21:30 Moderovaná adorace z Blanska

Pondělí 28. 9. 2020

Reklama

9:30 – 11:00 nabídka přednášek

11:30 slavnostní svatováclavská mše svatá, celebruje: biskup Pavel Konzbul, varhanní doprovod

Zdroj informací a foto: www.studentskyvelehrad.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap