Poutní místa

Svatá Hora spustila originální on-line adventní kalendář. Na každý den je připraveno okénko s překvapením

Adventní kalendář s okénky, pod nimiž se na každý den skrývá překvapení, připravilo poutní místo Svatá Hora. Najdete jej na internetové stránce poutního místa https://svata-hora.cz/adventnikalendar/. První okénko s poselstvím administrátora svatohorské baziliky P. Davida Horáčka, CSsR, uvítalo návštěvníky webu 1. neděli adventní.

„Dobu očekávání příchodu Krista, si krátíme (nebo spíše ji ještě silněji prožíváme) prostřednictvím nejrůznějších „odpočítávadel“, ať už symbolického adventního věnce nebo jiných prostředků. Pro děti je oblíbeným kalendář, v němž se každý den nabízí sladká odměna za vytrvalost. I my jsme pro vás letos připravili obdobu čokoládového adventního kalendáře. Namísto cukrátek vám nabízíme krátká videa různého obsahu ze Svaté Hory,“ informuje Martina Jechortová ze svatohorského týmu, který se stará o muzeum, prodejnu i průvodcovskou službu.

„Tato videa chápeme jako naši každodenní komunikaci s vámi. Doufáme, že vám tím zpříjemníme adventní čas, ať už jste praktikujícími katolíky či nikoli, a třeba vás i povzbudíme k adventní návštěvě Svaté Hory. Přejeme vám radost z toho, co den po dni budete odkrývat za postupně se otevírajícími okénky kalendáře. Vaše radost bude radostí naší,“ dodala Martina Jechortová.

Reklama

Adventní kalendář mohl vzniknout díky pracovnímu nasazení GymTV Příbram (zejména PhDr. Josef Fryše), která pořídila a zpracovala všechny videozáznamy a samozřejmě rovněž díky podpoře a účasti všech vystupujících kleriků i laiků. Děkujeme.

Letošní svatohorský adventní kalendář najdete zde: https://svata-hora.cz/adventnikalendar/


Požehnaný Advent!

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap