Na cestu

45. evropské setkání s komunitou Taizé bude od 28. prosince 2022 do 1. ledna 2023 hostit německý Rostock

Severoněmecký Rostock bude od 28. prosince 2022 do 1. ledna 2023 hostit 45. evropské setkání mladých s bratry z Taizé. Pouť důvěry, kterou před téměř půlstoletím odstartoval zakladatel ekumenické komunity bratr Roger Schütz, pokračuje. Hanzovní město na břehu Baltského moře se na mladé poutníky z celé Evropy těší a celý rok připravuje. Místo setkání oznámil představený komunity to bratr Alois při večerní modlitbě 30. prosince 2021 v Turíně.

„Máme radost, že lidé z Rostocku a jeho okolí budou mít příležitost setkat se s mladými lidmi z celé Evropy. I když jsme každý jiný, můžeme v církvi i za jejími hranicemi být znamením důvěry a pokoje. Je to pouť důvěry, která se dotkne našich srdcí a může nás posunout na cestě pokoje,“ oznámil bratr Alois.

Setkání organizují bratři z francouzské komunity Taizé ve spolupráci s představiteli města a církevními společenstvími. Na evropské setkání jsou zváni mladí lidé ve věku od 18 do 35 let. Čeká je program společné modlitby v areálu výstaviště HanseMesse, ale také setkávání v hostitelských společenstvích, kterými jsou místní farnosti a sbory.

Ubytování je zajištěno u obyvatel města a jeho okolí nebo na různých místech ve společném ubytování na farách, ve školách nebo tělocvičnách. Společné polední a večerní modlitby probíhají v halách výstaviště HanseMesse. Na místě se také vydává balíček s obědem nebo večeří.

Reklama

Mladí se mohou také účastnit seminářů o společenských problémech, víře a vnitřním životě, klimatické změně, kultuře, umění apod. Setkání vrcholí společnou večerní modlitbou 31. 12. 2022. Závěr roku prožijí a nový rok oslaví účastníci v hostitelských společenstvím podle místa ubytování. Pravidlem je novoroční pozvání na oběd do místních hostitelských rodin.

Kompletní program 45. evropského setkání najdete na webu komunity Taizé.

Foto: Pixabay.com

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap