Na cestu

Jak sbalit ruksak a co s sebou vzít či nevzít na delší pěší putování?

Kdo se připravuje na delší putování, potřebuje dobře promyslet, co sbalit do svého batohu. Linecká diecéze poutníkům radí, jak sbalit svůj ruksak. Na dálkové pěší putování se hodí batoh s kapacitou 40 litrů, lepší volbou je však větší s objemem 60 litrů.

Úplně naspod má přijít spacák, na něj pak těžší věci a do nejvyššího patra batohu patří ty nejlehčí. Nejlepší je jednotlivé věci balit do igelitových sáčků, aby při případném promoknutí zůstaly suché.

Zcela jasně však zní rada – vyhodit při balení z batohu vše, co nutně nepotřebuji k životu nebo to nahradit lehčí variantou.

Svatojakubský poutník Helmut Rammerstorfer doporučuje určitě s sebou na pouť vzít: kapesní nůž, špunty do uší (zvlášť když budete nocovat na poutnických ubytovnách s dalšími nocležníky…), malou baterku na svícení a pláštěnku, která dokáže při dešti chránit i batoh.

Reklama

Pro současného poutníka je nutností vybavit se také elektronikou – nejlépe chytrý mobilní telefon s foťákem, mapou a navigací, dobíječku a powerbanku.

Oblečení poutníka má být vhodné k putování krajinou, prostě jako na delší vandr. Žádné hezké sváteční oblečení s sebou tahat nemusíte. Není nutné ani balit na každý den čisté tričko a spodní prádlo. Poutník si totiž během mnohadenního putovní své věci denně pere.

Zdroj: Diecéze Linec 

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap