Na cestu

Tříkrálová sbírka 2023. Dětským koledníkům pomohou statické pokladničky

Po třiadvacáté vyrazí v lednu malí i velcí králové koledovat pro dobrou věc, aby s přáním všeho dobrého do nového roku požádali o pomoc pro lidi v nouzi. Tradiční koledování Tříkrálové sbírky s dětmi se uskuteční od 1. do 15. ledna 2023. Zkušenosti let s covidem Charitu přivedly k rozmísťování statických pokladniček pro všechny, kteří chtějí přispět, ale nepodaří se jim potkat koledníky.

Kromě těchto dvou možností bude možné podpořit záměry jednotlivých Charit také bezhotovostně zasláním příspěvku na sbírkový účet s variabilním symbolem konkrétní Charity. Tento způsob podpory Tříkrálové sbírky bude možný až do konce ledna 2023, případně až do konce dubna přes platební bránu na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

Reklama

Tříkrálová sbírka je největší sbírkovou akcí v republice, která staví na osobním setkání koledníků s dárci v domácnostech, v ulicích i prostřednictvím tříkrálových průvodů a akcí. Každoročně se díky jejímu výnosu daří rozvíjet činnost Charit v regionech, kde konkrétní organizace působí. Unikátní je také to, že je předem jasné, kde budou vykoledované prostředky pomáhat. Takzvané záměry, tedy konkrétní charitní projekty, předem schvaluje tříkrálová komise a jsou zveřejněny na webových stránkách arcidiecézních a diezézních Charit dříve, než začne samotné koledování.

Zdroj: Diecézní charita ostravsko-opavská

Foto: https://www.sternsinger.de/presse Autor: Benne Ochs / Kindermissionswerk

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap