Na cestu

Jak na puchýře? Namažte si nohy krémem s jelením lojem. „Hirschtalg“ je tajný tip poutníků

Mazat, mazat, mazat! Jen tak lze předejít nepříjemným puchýřům, které dokáží pořádně znepříjemnit každý krok vaší pouti. Tajným tipem zkušených vandrovníků je krém na nohy s jelením lojem. V Rakousku a dalších německy mluvících zemích se prodává v každé drogerii pod názvem „Hirschtalg“. A nabízí jej celá řada známých i regionálních výrobců kosmetiky.

Mast s jelením lojem si oblíbili turisté, běžci, lyžaři i vojáci. Vrstva krému chrání pokožku chodidla, zabraňuje vysychání a popraskání kůže a především chrání před puchýři a mozoly. Krém obsahuje extrakt z měsíčku lékařského, třezalkový olej, včelí vosk a další ingredience podle receptu výrobce. Pro všechny masti je společné, že nabízí účinnou péči o pokožku při velké zátěži v každodenním životě i při sportu.

Reklama
Foto: Fotka od Haide z Pixabay

„Hirschtalg“ se vtírá přímo na kůži chodidla. Nejlépe večer před tím, než vyrazíte na túru nebo další etapu své cesty. „Naneste pořádnou dávku krému a masírujte. Doporučujeme večerní/noční použití, aby produkt pronikl pomalým vstřebáváním do kůže,“ uvádí jeden z výrobců. Když se večer zapomenete namazat, i tak si nohy alespoň ráno promažte. Sice vám bude chvíli ponožka v botě po noze klouzat, ale je to lepší než večer objevit na noze naběhlý puchýř.

Krém s jelením lojem doporučují výrobci také nejen proti ochranu před puchýři, ale také proti hrubým a popraskaným patám, proleženinám a pomáhá i při tvorbě mozolů. Každopádně by tato mast neměla chybět v batohu poutníka. Kde ji v Česku seženete? V nabídce ji má například DM Drogerie ve své kosmetické řadě pod názvem Balea. Uživatelé si tento krém chválí. „Krém používám asi týden a vidím zlepšení. Změkly mi otlaky na nohou,“ pochvaluje si v diskuzi jedna ze zákaznic. Další se pak líbí i to, že krém neobsahuje mikroplasty, má svěží vůni a příjemně promastí a zjemní nohy.

Titulní fotka od (El Caminante) z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap