Na cestu

Katolická církev v Česku má nový zpravodajský web zpravy.cirkev.cz

Více zpráv a článků z církevního prostředí publikuje od pátku 21. ledna nový zpravodajský web České biskupské konference zpravy.cirkev.cz. Informace pochází z redakce tiskového střediska ČBK, ale také z Vatikánu a zahraničí i z diecézních webů.

„Tento zpravodajský web je součástí nového církevního portálu cirkev.cz, jehož dlouhodobým cílem je přinést uživatelům stále více hodnotného a zajímavého obsahu ze života a dění v katolické církvi. Mimo zprávy z domova i ze zahraničí portál nabízí i další služby a produkty od oficiálních partnerů pod patronací České biskupské konference. To vše by mělo být lehce k dohledání na jednom přehledném místě,“ uvedla tisková mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Reklama

Pod hlavičkou portálu již nyní fungují weby společností, které má Česká biskupská konference ve své gesci, a to E-shop provozovaný Karmelitánským nakladatelstvím a od července 2021 i nová digitální verze Katolického týdeníku a samozřejmě web České biskupské konference www.cirkev.cz. Ten však bude v nejbližší době graficky i obsahově upraven a žádné zpravodajské články na něm nebudou.

Zpravodajský portál zpravy.cirkev.cz bude automaticky načítat zprávy ze stránek jednotlivých biskupství z celé České republiky. Všechny příspěvky diecézní webů se však na ploše nezobrazí. Pracovníci tiskového střediska ČBK budou obsah editovat. Na nové stránce je také rubrika „Rozhovory“ na níž tiskový tým spolupracuje s redakcí Katolického týdeníku. Svou záložku má rubrika „O knihách“, která bude přinášet recenze na knižní novinky.

Zdroj: Tiskové středisko ČBK

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap