Poutní místa Vánoce

Poutní místo Mariazell má adventní trhy online. Poprvé ve své historii

Se zrušením tradičního adventního programu, který dodává nejnavštěvovanějšímu poutnímu místu Rakouska neopakovatelnou pohádkovou atmosféru, se místní nesmířili. Když padlo rozhodnutí, že se vánoční trhy letos ruší, začali pracovat na digitální alternativě. Online zážitek z virtuální návštěvy mariánského poutního místa snadno překonává hranice a do adventního očekávání přináší ze Štýrska řadu inspirací pro každého.

„Zveme všechny přátele a hosty mariazellského adventu, kteří nás tentokrát nemohou osobně navštívit. Předvánoční atmosféru vám přineseme až k vám, mezi čtyři zdi vašich pokojů,“ vítají pořadatelé návštěvníky webu advent.mariazell.at, kteří se s přáním klidného adventního období a Vánoc těší na příští skutečné setkání v roce 2021.

Virtuální stánky se mění v e-shopy

Na virtuálním adventním trhu se podílí místní podniky, které jsou známé svými specialitami. Je to například perníkářství Pirker nebo výrobce tradičního likéru Arzberger. Do akce se zapojili také místní hotel s recepty na cukroví. Do malovaných dřevěných stánků se usadili prodejci dřevěných dekorací, místní včelař s medem, výrobce tradičních štýrských krojů.

Na ploše webové stránky najdeme také obchodníky s produkty z úrodného kraje Wachau. Vlastní online stánek má i zpracovatel červených plodů dřínu velkoplodého (Cornus mas), kterým se v údolí řeky Pielach přezdívá „Dirndl“ a dané oblasti pak „Dirndltal“.  Mezi stánky je i poutnický obchůdek s růženci, poutními křížky, kadidlem nebo svíčkami nebo místní lékárna a drogerie, která vyrábí likéry, tinktury a kosmetiku podle tradičních bylinných receptů. Každý online stánek se po kliknutí promění v e-shop.

Reklama

Adventní kalendář, písničky i recepty na cukroví

Tvůrci internetového adventního jarmarku nezapomněli ani na děti a tradice. Od 1. prosince se budou dát otevírat okénka na adventním kalendáři. Již nyní je možné přímo z webu posílat online pohlednice nebo papírové lodičky. V nabídce jsou také recepty na tradiční vánoční cukroví, adventní příběhy, atmosféru doplňují originální zvukové nahrávky a vánoční písně. Z webu se pomocí online kamery můžete podívat přímo na mariánskou baziliku, která zůstává poutníkům otevřená.  

Magna Mater Austriae a pěší poutě i z Česka

Mariazell je největším poutním místem Rakouska a jednou z nejvýznamnějších mariánských svatyní střední Evropy. Podle pramenů bylo založeno 21. prosince 1157. Dřevěné sošce, která je uctívána na hlavním oltáři baziliky a pochází ze 13. století, se přezdívá „Magna Mater Austriae“ (Velká Matka Rakouska). V městečku s nádhernými výhledy na Alpy nedaleko jezera Erlaufsee a nejvyšší hory Dolního Rakouska Ötscher žije 3800 stálých obyvatel. Ročně však poutní místo navštíví milion poutníků a turistů. Statut města získal Mariazell až v roce 1948. V posledních letech dochází k obnovování tradice pěších poutí do Mariazell i z Česka. K poutnímu místu vede řada značených tras z různých směrů Rakouska.

Foto: https://advent.mariazell.at/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap