Poutní stezky

„Putovat pěšky je in!“ Píší letní Brdoviny a zvou do brdských lesů a podbrdských luk

Poutnictví zažívá renesanci. Fenomén pěšího putování využívají k podpoře turistiky ve Středočeském kraji. Materiál s názvem „Cestujte pěšky jako kdysi naši předkové“ vznikl již v loňském roce a obsahuje přehled hlavních poutnických tras a dalších krás, k nimž lze doputovat po svých nohách bez využití dalších dopravních prostředků. Součástí skládacího prospektu je mapa v měřítku 1: 130 000.

Poutnictvím si můžete změnit život

„Na začátku každé cesty poutníka je přání… Přání změny, nových začátků a možná i přání útěku od každodennosti, rutiny a komfortu. Občas není nic jednoduššího než si sbalit batoh, obout pohodlné boty a vydat se vstříc cestě, na které zklidníte duši i mysl. Stále více z nás si uvědomuje, že návrat ke způsobu cestování našich předků skýtá neobyčejnou sílu pro život a možná i odpovědi na nezodpovězené otázky. I proto poutnictví v dnešních dobách zažívá renesanci. Navíc je chůze v souladu s přírodou. Přirozený pohyb, který nenarušuje krásu krajiny kolem nás a umožňuje odpoutat se od světa plného techniky a světských požitků,“ uvádí se v materiálu, který vyšel v roce 2022 v nákladu 10 tisíc kusů. K dispozici je také ke stažení na internetu.

Putování místy, kde poznáváte dějiny své země

Reklama

„Vydejte se s námi na putování a poznejte místa, kde se psaly české dějiny. Na začátku každé cesty poutníka je přání… Přání změny, nových začátků a možná i přání útěku od každodennosti, rutiny a komfortu. Občas není nic jednoduššího než si sbalit batoh, obout pohodlné boty a vydat se vstříc cestě, na které zklidníte duši i mysl. Stále více z nás si uvědomuje, že návrat ke způsobu cestování našich předků skýtá neobyčejnou sílu pro život a možná i odpovědi na nezodpovězené otázky. I proto poutnictví v dnešních dobách zažívá renesanci. Navíc je chůze v souladu s přírodou. Přirozený pohyb, který nenarušuje krásu krajiny kolem nás a umožňuje odpoutat se od světa plného techniky a světských požitků,“ dodávají autoři prospektu.

Fotky z putování jsou na Instagramu webu Poutnictví.cz

Tým poutnického portálu www.poutnictvi.cz k tomu může dodat, že je to přesně tak. Část poutnických tras Všerubské svatojakubské cesty jsme nedávno absolvovali. Zachycené momenty z putování jsou k dispozici na instagramovém účtu tohoto portálu https://www.instagram.com/poutnictvi/.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap