Na cestu

Radio Proglas dnes slaví 25 let od zahájení vysílání. Posluchače pozdraví z nového studia

Kdo má denně naladěné Radio Proglas, tak to ví. V úterý 8. prosince 2020 je to přesně 25 let od zahájení vysílání této křesťanské stanice. Za čtvrt století ušel Proglas pod vedením Mons. Martina Holíka velký kus cesty. Nedávným důležitým krokem či spíše skokem bylo stěhování na novou adresu. V den výročí a narozeninových oslav vysílá Proglas z nových studií na Olomoucké 7.

Nová adresa Proglasu: Olomoucká 7. Jen tři zastávky od nádraží

Adaptace nových prostor a samotné stěhování z budovy Biskupského gymnázia na Barvičově ulici se neobešlo bez nákladů. Proglas je vyčíslil na 11 milionů korun a v duchu své finanční strategie o ně poprosil své posluchače. Ti dárcovskou výzvu se sloganem „Rybu neutopíš“ vyslyšeli a do rozhlasového akvária přispěli už více než polovinou potřebné částky.

A proč se Proglas rozhodl k tak významnému kroku? “Po pětadvaceti letech toho dnes děláme snad pětkrát víc než na začátku. Rozhodli jsme se proto přestěhovat, a to na Olomouckou ulici číslo 7, tři zastávky tramvají od Hlavního nádraží. Čeká na nás prosluněná dvojnásobná plocha, kterou chceme upravit podle parametrů „rádia 21. století“,“ vysvětlil před časem ředitel Radia Proglas Martin Holík.

Lidé darovali na nové prostory již více než 6 milionů korun

Stanice na webu  https://www.nase-radio.cz/ sdílí informace o průběhu sbírky, fotky z přestavby areálu na Olomoucké 7 a také fotografie nových prostor nebo jejich vizualizace. Na Radio Proglas v novém hávu přispělo již 5228 lidí a to celkovou částkou 6 328 432 Kč. Vybraná suma Proglas překvapila. „Neuvěřitelné! Přesně za tři měsíce (93 dnů) od zahájení kampaně jste Proglas 2.0 podpořili polovinou potřebné částky. Doufali jsme tiše, že to snad nastane k 8. Prosinci,“ sdíleli svou radost z podpory posluchačů pracovníci Radia Proglas v polovině listopadu. Od té doby se částka rozrostla ještě o dalších 800 tisíc korun. Do cílové částky 11 milionů korun zbývá ještě 48 %.

Reklama

Slavnostní den pro Radio Proglas v den slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu odvysílá stanice speciální narozeninové vysílání. Již z nové adresy. „U příležitosti 25 let od vzniku radia budeme v poledne ze studia Proglasu již na nové adrese Olomoucká 7 vysílat mimořádně mši svatou. Celebrovat bude ředitel radia pater Martin Holík,“ informoval Proglas na svém webu. Během dne zazní také narozeninové zdravice a vzpomínky na začátky vysílání v roce 1995.

Program vysílání na úterý 8. 12. 2020

Foto: https://www.nase-radio.cz/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap