Poutní místa

Socha Panny Marie Fatimské pro Capelinhu východní Evropy v Koclířově bude ze Slovenska

V Koclířově u Svitav bude stát kopie kaple zjevení Panny Marie ve Fatimě. „Capelinha“ pro země východní Evropy bude stát těsně vedle klášterního kostela, který je součástí areálu Česko-moravské Fatimy. V sobotu 7. srpna k základnímu kameni kaple, který byl položen již 3. října loňského roku, přibude také socha Panny Marie Fatimské. Socha je darem Slovenska a do Koclířova ji přiveze žilinský biskup Tomáš Galis, který je národním prezidentem SAF – Světového  apoštolátu Fatimy Slovenské republiky. Přinesení sochy je dalším krokem k realizaci stavby sanktuária.

Program 1. srpnové soboty v Koclířově u Svitav

Duchovní program 1. srpnové soboty zahájí již v 8.00 hodin modlitba růžence, který zakončí celonoční adoraci pokračující ze slavnosti Proměnění Páně (6. srpna).

V 9.30 hodin začíná program na hlavní tribuně přírodního areálu sv. Jana Pavla II. (tajemství  růžence Světla se zasvěcením dětí , mládeže, rodin, seniorů a kněží, zasvěcených osob

V 10.15 hod. zahájení mariánského průvodu od „branky“ a základního kamene „Capelinhy východní Evropy“ na hlavní tribunu. Základní kámen pochází ze Skalního sanktuária Božího milosrdenství z hory Butkov na Slovensku.

Ze Slovenska také pochází kopie sochy Panny Marie Fatimské, která bude vystavena v kopii kapli zjevení. Sochu do Koclířova přiváží delegace vedená biskupem Tomášem Gálisem. Společně s ním poutní místo navštíví generální ředitel Povážských cementáren v Ladcích Ing. Anton Barcík, který je správcem nejmladšího poutního místa na Slovensku – Sanktuária Božího Milosrdenství na hoře Butkov.

Pontifikální koncelebrovaná mše sv. začíná v 10.30 hodin. Hlavním celebrantem bude Mons. Jan Vokál, biskup královéhradecký a slavnostním kazatelem Mons. Tomáš Galis, žilinský sídelní biskup.

Po mši sv. průvod se sochou Panny Marie Fatimské na místo stavby Capelinha, zde modlitba a požehnání sochy Panny Marie. Zakončení slavnosti v kapli sv. Jana Pavla II. u vzácné relikvie tohoto světce.

Po slavnosti pro všechny přítomné přípitek a malé občerstvení před poutním kostelem Fatimy a „brankou“ se základním kamenem – s následným pozváním k polednímu občerstvení v ČM Fatimě nebo v restauraci Kulturní dům.

Odpolední program bude probíhat jako modlitební vigilie poutní slavnosti sv. Filomény – od 14.00 hod. ve farním kostele (sv. růženec, přednáška  „Filoména – Dcera Světla – malá velká světice dneška“)  

Modlitba obnoveného bratrstva sv. Filomény s přijetím nových členů bratrstva

Od 16.00 hod. výstav Nejsvětější svátosti oltářní v poutním kostele Fatimy-společná modlitba za obnovu  víry, naděje a lásky cestou k MEK-Mezinárodnímu eucharistickému kongresu a 17.00 hod.  koncelebrovaná mše sv. první mariánské soboty.

Reklama

V neděli 8. srpna slaví v Koclířově hlavní pouť k patronce farnosti sv. Filoméně.

Více k programu na http://www.cm-fatima.cz/

Fotka od Prierlechapelet z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap