Hudba

Tradiční Tříkrálový koncert na ČT1 bude odvysílán ze studia bez diváků. Objeví se i spot s „panem Onlajnem“

O zpěv dětí před dveřmi svých domů a prahy bytů jsou letos dárci tříkrálové koledy kvůli koronaviru ochuzeni. O nadílku hudby a písniček Tradičního tříkrálového koncertu však nepřijdou ani letos. Charita ve spolupráci s umělci a Českou televizí nabídne hudební zážitek divákům ČT1 v neděli 10. ledna 2021 od 18.00 hodin. Kromě moderátorů a vystupujících muzikantů a zpěváků a zpěvaček uvidí také tříkrálový spot s „panem Onlajnem“, jehož natočení bylo současnou situací inspirováno.

Koncertem bude provázet moderátorka Martina Kociánová a herec Jan Čenský. Vysílat se bude ze studia a bez diváků. Během programu vystoupí Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. V průběhu koncertu zazní reportáže o tom, kde vykoledované peníze pomáhají, tentokrát z Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku a Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Domažlicích a v Meclově. Z výnosu Tříkrálové sbírky však podporu získá mnoho desítek dalších.

Reklama

Tříkrálový koncert v České televizi je tak jediná „hromadná akce“, která letošní koledování provází. Všechny podobné aktivity na podporu sbírky v regionech byly zrušeny. Během aktuálně platného 5. protiepidemického stupně PES není možná ani vlastní koleda dětí v ulicích. Sbírka se tak poprvé v jejích 21leté historii přesunula do virtuálního prostoru a skupinka dětí koleduje prostřednictvím krátkého videa online.

Během koncertu lze do sbírky také přispět, a to zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 (či dlouhodobě DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90). Letos poprvé lze přispívat také přímo na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz, kde bude až do 30. dubna otevřena aplikace online pokladnička.

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 777, a to bankovním převodem i kartou on-line.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap