Poutní stezky

Videopozvánka k putování duchovní krajinou Novohradských hor

Teologická fakulta Jihočeské univerzity uvedla první ze série deseti videodokumentů „Duchovní krajinou Novohradských hor“. Turisty zapomenutý kraj Novohradských hor skrývá fascinující a dramatickou historii, kterou postupně odhalí série videodokumentů Pod sérií je podepsaná autorská dvojice pracovníků fakulty Michaela Vlčková a Bedřich Jetelina.

„Našim cílem je nejen ukázat přírodní krásy a panoramata, ale především odhalit dramatické příběhy a legendy tajuplných opuštěných míst, která ještě před pár desítkami let byla plná života,“ řekla Michaela Vlčková.

Deset dílů půlhodinových videodokumentů, které budou postupně uvedeny v průběhu roku 2021, vzniká jako součást projektu podpory vzdělávání Univerzity třetího věku. Budou sloužit nejen jako učební pomůcka pro kurzy poznávání Novohradských hor, které Michaela Vlčková dlouhodobě organizuje, ale mají velkou vypovídající hodnotu i jako samostatné videodokumenty.

První díl videodokumentů dostal název Poutní cesty

Právě zveřejněný první díl s názvem Poutní cesty odhaluje, jak předcházející generace krajinu Novohradských hor komponovaly do podoby, která měla přinášet nejen hospodářský užitek, ale především ilustrovat víru a světový názor dávných správců panství i jejich poddaných.

„Bohatství zdejších námětů zdaleka přesahuje možnosti pouhých deseti krátkých filmů. Přesto věřím, že každému zájemci o tento nádherný kout naší vlasti videa ukážou něco nového a objeví ve zdejší krajině zatím nepoznané prvky,“ dodala Michaela Vlčková, která je kromě jiného i autorkou několika publikací o Novohradských horách.

Reklama

Teologická fakulta Jihočeské univerzity nabízí široké spektrum humanitního vzdělání, kam vedle teologie patří i filosofie, religionistika, sociální práce nebo pedagogika volného času. Velký důraz však také klade také na kurzy celoživotního vzdělávání, které vedle prezenční formy nabízí zájemcům i ve formě online kurzů.

První epizoda série „Poutní cesty“ je volně ke zhlédnutí na YouTube kanálu Teologické fakulty Jihočeské univerzity, kde budou postupně zveřejnovány i další pokračování cyklu.

Zdroj: www.cirkev.cz a Teologická fakulta Jihočeské univerzity

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap