Kláštery

Víkend s vínem a filantropií láká do broumovského kláštera

První červnový víkend bude v broumovském klášteře ve znamení skvělého vína a filantropie. V pátek 2. června od 18 hodin se v Opatských sálech uskuteční tradiční společenská akce Dobročinný večer pro Broumovsko a v sobotu 3. června od 13 hodin na ni v areálu kláštera naváže veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR Vinum et Cetera. Obě akce jsou přístupné veřejnosti.

Dobročinný večer pro Broumovsko je společenskou akcí, na které se setkávají pozitivně naladění lidé, vnímající zodpovědnost za rozvoj regionu. Každoročně se koná v předvečer veřejné ochutnávky vín Vinum et Cetera. Hosté mohou v průběhu večera, který je doprovázen ochutnávkou vybraných vín, vynikajícím jídlem a příjemnou hudbou, projevit filantropii a účastnit se dražby uměleckých předmětů, obrazů, fotografií nebo rukodělných výrobků v tiché aukci a později se zapojit do veřejné aukce vín. Výtěžek z celého večera putuje do grantového programu „Máme rádi Broumov(sko)“ na podporu místních projektů, do Vzdělávacího fondu Broumovska AMOS a také na podporu vybraných projektů Agentury pro rozvoj Broumovska. Vstupné je 500 Kč – v ceně je zahrnuta ochutnávka vín, raut i hudební program. Výtěžek ze vstupného bude zahrnut do výnosu večera. Zájemci se mohou registrovat na emailu: dobrocinny.vecer@broumovsko.cz. Pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska.

Vinum et Cetera je tradiční veřejná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín ČR, spojená s doprovodným hudebním programem a nabídkou občerstvení. Návštěvníci akce mohou kromě ochutnávky vín také prozkoumat volně přístupnou klášterní zahradu, výstavy v Dětské galerii Lapidárium a Galerii Dům nebo zavítat na prohlídku historického klášterního okruhu. Vstupné: 120 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji / Vína se platí zvlášť. Akce je podpořena Vinařským fondem České republiky. Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Obě akce jsou partnerskými akcemi města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028. O vítězi soutěže rozhodne mezinárodní porota na konci letošního června.

Reklama

Kateřina Ostradecká

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Foto: Petr Machota

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap