Příběhy

Koronavirus má v Polsku oběť mezi biskupy. Nákaza se prokázala u čtrnácti dalších

S koronavirovou nákazou zemřel v Polsku emeritní pomocný biskup z Hnězdna Bogdan Wojtuś. Nemoci podlehl dnes dopoledne. S pozitivním testem na Covid-19 a v těžkém stavu byl hospitalizován v sobotu 17. října v Poznani. Polská média přinesla v posledních dnech zprávy o potvrzené nákaze u dalších biskupů z celé země. K dnešnímu ránu jich včetně zemřelého biskupa Wojtusia bylo jedenáct. Během dne se seznam rozšířil. Aktuálně má potvrzenou nákazu 7 diecézních biskupů a arcibiskupů a 7 pomocných biskupů z různých částí Polska.

Z diecézních biskupů je mezi těmi, komu testy koronavirus portvdily, metropolita Katovic arcibiskup Wiktor Sworc, opolský biskup Andrzej Czaja, biskup diecéze koszalin-kołobrzeg Edward Dajczak a biskup Roman Pindel z diecéze bielsko-żywiecké.

Dalšími nemocnými jsou dva pomocní biskupové z Poznaně Grzegorz Balcerek a Szymon Stułkowski, pomocný biskup z Opole Rudolf Pierskała, pomocný biskup diecéze koszaliń-kołobrzeg Krzysztof Włodarczyk, dnes zemřelý emeritní biskup z hnězdenské diecéze Bogdan Wojtuś.

Stoná také předseda polského episkopátu Stanisław Gądecki a nákaza je potvrzena i u sekretáře polského episkopátu biskupa Artura G. Mizińského, který je současně pomocným biskupem lubelským.

Reklama

Další případy jsou hlášeny z vloclavské diecéze, kde byla nemoc potvrzena u diecézního biskupa Wiesława Meringa a v Sosnovci, kde onemocněl pomocný biskup Piotr Skucha. K poslednímu jmenovanému vydalo sosnovské biskupství prohlášení, v němž uvádí, že není známý zdroj nákazy. „Biskup Piotr se nezúčastnil posledního plenárního zasedání ve dnech 5 – 6 listopadu Polské biskupské konference v Lodži,“ uvedl tiskový mluvčí diecéze P. Przemysław Lech, který stejně jako ostatní diecéze prosí o modlitbu za nemocné biskupy, kněze, řeholníky a řeholnice a všechny věřící.

K seznamu diecézí, která má potvrzenou koronavirovou nákazu se během dnes přidala ještě diecéze zelenohorsko-hořovská. Nemocný je diecézní biskup Tadeusz Lityński i pomocný biskup Paweł Socha.

Fotka od Pexels z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap