Poutní stezky

Moravské Svatojakubské podzimní putování za vínem s Petrem Hirschem

Moderní poutnictví v sobě skrývá kilometry pěší chůze, zastávky na poutních místech a v klášterech, ale také ochutnávku místních specialit. To všechno a ještě mnohem víc nabízí „Podzimní putování za vínem“ s poutnickým průvodcem Petrem Hirschem.

Sraz je se 6. října v Protivanově, odkud se 7. října vychází na trasu dlouhou 128 kilometrů. Poutníky během pětidenního putování čeká poutní místo Křtiny, procházka Brnem nebo promítání filmu Pěšky bez hranic. Nahlédnou i do klášterního vinného sklepa v Rajhradě, dají si v pravém moravském sklípku večeři a okoštují k tomu dobré víno. Závěr pouti bude patřit Mikulovu, prohlídce hrobky Dietrichsteinů a výstupu na Svatý Kopeček. Komu by to nestačilo, může si trasu protáhnout o 18 km až do Lednice.

Reklama

Pro zkušené poutníky i úplné nováčky

„Srdečně zvu k osvědčenému putování Jižní Moravou, oproti předchozím ročníkům vyrazíme v podzimním termínu a v jiné etapizaci. Ale i tak nás čeká krásné putování Moravským krasem, přes Brno a krajem vína až do Mikulova. Ideální pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je, jít více dnů po sobě se zátěží,“ zve Petr Hirsch na svém webu www.pout.eu, kde přidává přesný popis trasy a místa jednotlivých zastávek a noclehů.

Na podzimní putování po jihomoravské svatojakubské stezce jsou zvaní nejen zkušení „poutničtí pardálové“, ale i nováčci, kteří mají chuť nejen na víno, ale i na společně ušlapané kilometry s batohem na zádech. „Připojte se, jak vám to vyhovuje a jak to dovolují vaše časové možnosti,“ dodává Petr Hirsch. Zúčastnit se tak lze i jen části pouti nebo jen jednodenní etapy.

Termín přihlášek je do 2. října 2020, 12:00 hodin. K přihlášení je připraven na webu pout.eu elektronický formulář. „Pokud se připojíte pouze přes den, není nezbytné formulář vyplňovat, ale budu rád, pokud mi dáte vědět, že se připojíte,“ dodává Petr Hirsch.

Fotka od Kamyq z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap