Poutní stezky

V Santiagu de Compostela se v srpnu 2021 uskuteční Evropská pouť mladých

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (Peregrinación Europea de Jóvenes PEJ 21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká.“ Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021, představili organizátoři pouti v minulých dnech. 

Pětidenní iniciativa je součástí tzv. Compostelského svatého roku, který se koná vždy, když svátek sv. Jakuba připadá na neděli. Motto poutě je inspirované tématem Světových dní mládeže, které se uskuteční v Lisabonu v roce 2023, i tématy přípravných let právě na toto setkání.

Účastníci Evropské poutě mládeže budou mít ještě před začátkem jejího oficiálního programu možnost putovat do Santiaga i formou tradiční pěší poutě. Organizátoři připravili osm různých tratí ve čtyřech provinciích Galície i speciální trasu v compostelské diecézi.

„V těchto časech pandemie Covid-19 i dalších „pandemií“, kdy chybí smysl života, potřebujeme být znamením víry naděje a lásky,“ vyzval mladé arcibiskup Santiaga de Compostela Mons. Julián Barrio při prezentaci projektu, na kterou se již přihlásilo velké množství zájemců.

Hymna Evropské poutě mladých má název: „Přijď do Santiaga, je to víc, než jen pouť.“ Na logu a plakátu, který vytvořil Antonio Jesús Marcos, jeden z mladých poutníků, nechybí symbol poutníků do Compostely – mušle – a ani místní katedrála.

Reklama

„Dnes, víc než kdykoliv dříve, potřebujeme sílu, nasazení a víru mnohých mladých, kteří chtějí nastartovat, kteří potřebují povzbuzení, doprovázení a kteří chtějí absolvovat pouť do Santiaga ne jen pro to, aby cestovali, ale aby našli smysl své nejhlubší touhy po štěstí, kterou je možné najít v Kristu,“ vysvětlují organizátoři Evropské poutě mladých.

Můžete si poslechnout hymnu připravovaného setkání. 

Zdroj: www.cirkev.cz a www.pastoraldejuventud.es

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap