Poutní místa

Do kostela jen 100 lidí a žádný zpěv. Nouzový stav ruší i ministrantskou pouť

Nouzový stav vyhlášený vládou s platností od pondělí 5. října 2020 se dotýká také náboženského života. Do kostela může maximálně 100 lidí, všichni musí mít místo k sezení a nikdo nebude při mši zpívat. Omezení se dotkne také dalších aktivit. Například v ostravsko-opavské diecézi museli zrušit plánovanou ministrantskou pouť.

Krizová opatření v souvislosti s pandemií Covid-19 začínají platit v pondělí 5. Října 2020 od 00.00 a budou závazná do 18. Října 2020 do 23.59. Na 14 dní se zakazují koncerty a divadelní představení, při kterých se převážně zpívá, a dále hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech.

Účast na bohoslužbách je omezená tak, že se jí účastní nejvýše tolik osob, kolik je míst k sezení, nejvýše však 100 osob. V průběhu bohoslužby se nezpívá.

Reklama

Nová omezení, která mají zpomalit šíření nakažlivého viru, neumožní zrealizovat různé církevní akce. Do 14 denního nouzového stavu spadá zrovna termín 21. Ministrantské poutě ostravsko-opavské diecéze, která byla naplánována na sobotu 10. října. Ministranti se měli setkat na poutním místě Cvilín u Krnova.

Od pondělí 5. října se rovněž omezují i divadelní, filmová a jiná umělecká představení, při kterých se převážně nezpívá, a to tak, že se jich může účastnit nejvýše 500 diváků a každý účastník akce má určeno místo k sezení.

V prostorech, kde se tyto akce konají, se pak zakazuje podávat nebo prodávat potraviny včetně pokrmů a nápojů. Účastníci jsou povinni dodržovat rozestupy od jiných účastníků alespoň 2 metry, nejde-li o členy domácnosti, a pokud se nezdržují na určeném místě k sezení.

Fotka od Peter H z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap