Poutní místa

Jak na Silvestr na Svatý Hostýn? Dráhy vypraví mimořádné vlaky a dopravce autobusy

Mimořádné silvestrovské spoje na Svatý Hostýn vypraví v poslední hodiny před koncem kalendářního roku České dráhy a dopravní společnosti Zlínského kraje. Na Silvestra je totiž na nejnavštěvovanějším poutním místě v České republice pořádně živo. Letitou tradicí je účast na silvestrovské půlnoční mši, kterou letos celebruje apoštolský administrátor olomoucké arcidiecéze biskup Josef Nuzík. Mše svatá začíná v prvních minutách roku 2023.

Bohoslužba bude živě přenášena televizí Noe. Bazilika bude otevřena již od 22.30 na modlitbu růžence. Od 23.00 bude v kostele tichá eucharistická adorace. Poutní bazilika je vánočně vyzdobená stromečky, má nové osvětlení, osm dřevěných lavic a početnou sadu nových židlí. Součástí výzdoby je velký figurkový betlém.  

Kyvadlová doprava z Bystřice pod Hostýnem na Hostýn

Z Bystřice pod Hostýnem vyvezou na Svatý Hostýn poutníky mimořádné autobusové spoje. Pendlovat mezi zastávkou Bystřice pod Hostýnem, železniční stanice a točnou na Svatém Hostýně začnou od 20.00 hodin. Vyvážet zájemce o prožití přelomu roku na posvátné hoře budou až do 0.30 hodin dne 1. ledna 2023.

Po skončení půlnoční mše budou autobusy svážet lidi zase do údolí. Poslední autobus z Hostýna do Bystřice sjede ve 2.30 hodin ráno.

Reklama

Mimořádné vlakové spoje z Bylnice, Brna a Olomouce

Na silvestrovskou půlnoční vypraví České dráhy do Bystřice pod Hostýnem mimořádné spoje z celé Moravy. Posilový vlak vyjede z Bylnice ve 21.59 hodin, z Brna hl. n. v 22.19, z Olomouce ve 22.32 hodin. Odjezdy z nádraží Bystřice pod Hostýnem jsou pak v 3.05 do Brna, v 3.20 do Bylnice a v 3.25 do Olomouce.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap