Kláštery

Klicperovo divadlo nabídne tři exkluzivní open-air představení v Broumově

Unikátní prostor klášterních zahrad v Broumově se stane na začátku léta dějištěm tří exkluzivních představení Klicperova divadla. Přímo pod širým nebem budou moci diváci zažít neopakovatelnou atmosféru živých představení.

Královéhradecké Klicperovo divadlo má za sebou více než rok plný nucených přestávek a covidových uzavření. I když v současné době již dochází k postupnému rozvolňování opatření, hraní uvnitř divadel bude možné pouze za velmi přísných podmínek. Hradečtí divadelníci proto hledali venkovní prostor, kde nebudou podmínky pro diváky tak přísné. Díky Vzdělávacímu a kulturnímu centru Broumov a Agentuře pro rozvoj Broumovska tak vyroste v termínu od 1. do 3. července v zahradách broumovského kláštera pódium a sezení pro 300 diváků.

První bude Moliérův Lakomec, pak herci předvedou Erbenovu Kytici

Po první dva večery Klicperovo divadlo představí inscenaci Lakomec. Tuto legendární Moliérovu komedii divadlo nastudovalo v režii Michala Háby. Maniakální touha po penězích a podvod jako legitimní řešení problému byly aktuálním tématem už v roce 1668, o to víc toto téma rezonuje i v dnešní době. Závěrečný večer pak bude patřit jevištní podobě sbírky balad Kytice, která je nejslavnějším dílem Karla Jaromíra Erbena a jedním z nejznámějších děl české literatury vůbec. Oceňované představení režiséra Karla Brožka spolu s hudbou Daniela Fikejze, které má za sebou více než stovku repríz, se v Broumově dočká vůbec prvního open-air uvedení.

“Mé zkušenosti s letním hraním jsou vlastně veliké a pokud se podaří najít místo s opravdu silným geniem loci, tak je úspěch zaručen. Příroda si s námi sice občas umí pohrát, ale nakonec je vždy ta atmosféra neopakovatelná. A věřte, že nejen pro diváky, ale i pro herce – i pro ně je velkým zážitkem hrát na místě, kudy kráčela historie, jako například areálem kláštera v Broumově, a všichni v divadle se už na tento výjimečný zážitek těší. A moje intuice mi napovídá, že letošní tři představení Klicperova divadla budou začátkem letní tradice a že se do Broumova budeme rádi vracet,” říká umělecký šéf Klicperova divadla Pavel Khek.

Reklama

Vstupenky na open-air představení Klicperova divadla v Broumově je možné zakoupit on-line na www.klicperovodivadlo.cz nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.

Foto z představení Kytice. Auto: Patrik Borecký

Autor textu: Martin Sedláček, PR manažer Klicperovo divadlo

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap