Poutní stezky

Poutnický rok startuje s televizí Noe. Na programu má dokument „Pešky bez hranic“ a „Pouť“ s Martinem Sheenem

Televize Noe připravila na první sobotní večer v roce 2021 dva filmové příběhy o pěším putování. Polohraný dokument režisérky Evy Toulové „Pěšky bez hranic“ a hraný film Pouť s Martinem Sheenem v hlavní roli. Oba filmové novoroční dárky bude televize Noe reprízovat také v neděli 3. ledna.

Film „Pešky bez hranic“ odvysílá televize v sobotu 2. ledna ve 20.05 (v neděli 3. ledna v 9.05). Příběh zavede diváky na Cyrilometodějské poutní trasy, které na poutní místo Velehrad míří ze čtyř směrů. Hlavní roli má ve filmu mladá žena Tereza, která i přesto, že má v životě všechno, co si kdy přála, spokojená příliš není. Při pěším putování se jí podaří objevit novou dimenzi života, a tak se dokáže více radovat i z toho, co dosud považovala za samozřejmost. Filmaři ve spolupráci s poutnickým průvodcem při přípravě filmu absolvovali 400 km pěších tras na Moravě, na Slovensku i ve Slezsku. Kromě herců mají ve filmu roli také poutníci.

V Santiagu de Compostela začal 1. ledna 2021 Jubilejní rok sv. Jakuba. Poutníci k hrobu apoštola však putují již více než 9 století a jedním z nich byl i herec Martin Sheen v roli amerického očního lékaře Toma. Ten se na pouť vydal místo svého syna, který se na pouť vydal a po pár kilometrech zahynul při bouři v Pyrenejích. O tom vypráví film z roku 2010, který televize Noe zařadila do svého vysílání v sobotu 2. ledna v 21.00 a v neděli 3. ledna v 12.45 hodin. Po zhlédnutí filmu „Pouť – The Way“ budete mít možná chuť sami se na pouť do Santiaga vydat. Svatý rok 2021 prodloužený papežem Františkem až do roku 2022 k tomu bude snad příležitost.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap