Poutní místa

Valentinská pouť 2021 z brněnského kostela sv. Michala v neděli 14. února živě v TV Noe

Dne 14. února se po celém světě slaví svátek svatého Valentina, patrona mládeže a šťastného sňatku. Farnost při kostele sv. Michala v centru Brna nabízí od roku 2011 namísto rozšířeného komerčního svátku možnost oslavit tento svátek duchovně. Pandemie sice neumožní pozvat zamilované páry do Brna, přesto však o 10. ročník Valentinské poutě nepřijdou. Prožít ji bude možné prostřednictvím přímého přenosu televize Noe nebo na YouTube kanále. Na pouť jsou zváni zvláště všichni zamilovaní i hledající singl.

„Každý rok slavíme Valentinskou pouť v našem kostele, kde je obraz svatého Valentina. Navzdory současné situaci se můžete vypravit na pouť odkudkoliv,“ uvedl duchovní správce farnosti P. Roman Kubín.

Mše svatá začíná v neděli 14. února 2021 v 10.00 hodin. Po bohoslužbě bude následovat přednáška jáhna Jana Špilara na téma: Vše, co jste chtěli vědět o vztazích a bojíte se zeptat. Během přednášky Jan Špilar odpoví na vybrané dotazy, které mohou zájemci posílat přes formulář. Dále je na programu jeho talkshow, kterou bude moderovat Hanka Strašáková. Celý program hudebně doprovodí dívčí brněnská skupina Break Falls.

Valentin byl patrně v Římě knězem za panování císaře Claudia II. Gothica (268 až 270). Původně byl podle legendy lékařem. Podle císařova názoru ženatí muži v armádě nepodávali tak dobré výsledky jako svobodní, a z toho důvodu budoucím vojákům zakazoval uzavírat manželství. Valentin však zamilované tajně sezdával. Právě proto je považován za patrona zamilovaných. Za to, že obracel mnohé na křesťanskou víru, byl sťat mečem.

Reklama

Akce je z části spolufinancovaná městskou částí BRNO-STŘED.

Kostel sv. Michala se nachází na Dominikánském náměstí v centru města.

Zdroj: https://svatymichalbrno.cz/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap